2.–6. 6. 2014 – Exkurze ČJL, D a Z do Holandska pro třídy V1.A, V2.A

[2. 06. 2014] | Uveřejnil: gym-admin

Studenti tříd V1.A a V2.A navštívili Holandsko. Ve dnech 2. – 6.6. absolvovali historicko-poznávací exkurzi do Amsterdamu, Haagu, Delftu, Volendamu, Rotterdamu a Bruselu. Viděli spoustu zajímavostí a seznámili se s holandskými tradicemi i s typickým počasím.

Program exkurze do Holandska 2014

1.den: Odjezd z České republiky do Amsterdamu.

2.den:. Celodenní prohlídka Amsterdamu, prohlídka historického centra (Dam, Damrak, Královský palác, Oude Kirk, Red Light District…), projížďka lodí po grachtech (s výkladem v Aj ) a návštěva Květinového trhu. Odpoledne návštěva brusírny diamantů (s výkladem v Aj ), Muzea Anny Frankové (program pro skupiny v Aj) a Van Gogh Museum. Večer ubytování v hotelu v okolí Amsterdamu.

3.den: Po snídani přejezd do města Naarden, kde žil a působil Jan Amos Komenský. Poté výlet do skanzenu Zanse Schans pyšnícího se krásnými větrnými mlýny a návštěvníka seznámí s typickou výrobou dřeváků. Odpoledne prohlídka malebného přístavu Volendam, návštěva výrobny typických holandských sýrů s možností nákupů (výklad v Aj). Večer návrat na ubytování.

4.den: Dopoledne zastávka v historickém městě Delft a procházka městem kolem nejstaršího grachtu Oude Delft, poté prohlídka královského města Den Haag a návštěva slavného Madurodamu, kde je možno vidět zmenšeniny slavných nizozemských staveb, prohlídka podmořského akvária Sea Life a procházka po plážích nejnavštěvovanějšího nizozemského přímořského střediska Scheveningen. Večer přejezd do přístavu Rotterdam, návštěva vyhlídkové věže Euromast a odjezd zpět do České republiky přes belgický Brusel (fotopauza u Atomia).

5.den: Návrat do České republiky.

Vydání vysvědčení za školní rok 2017/2018

[29.06.2018]

Sportovní den 2018

[28.06.2018]