Další rodilý mluvčí francouzštiny na našem gymnáziu

[1. 02. 2016] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

O koho jde? Jmenuje se Adrien Quéret-Podesta. Pochází z regionu Auvergne a v tuto chvíli pracuje na filozofické fakultě v Olomouci. Především žáci ze třídy 1.A Adriena velmi dobře znají.  V loňském roce totiž působil na ZŠ Šromotovo v rámci projektu „Rozvoj cizojazyčných a interkulturních kompetencí žáků a učitelů základních škol zaváděním rodilých mluvčích a metody CLIL“.

Jde vidět, že je Adrien velmi zvyklý pracovat se začátečníky, jelikož se po celou dobu výuky snažil s dětmi komunikovat, případně předvést nějaké slovíčko divadlem…prostě dělal vše, aby mu žáci rozuměli. Výhodou byla připravená PowerPointová  prezentace, kde nám Adrien ukázal region Auvergne a jeho speciality.

Mnohokrát Adrienovi děkujeme, že se za námi přišel podívat a věříme, že nešlo o poslední návštěvu.

DSC_8719DSC_8720DSC_8722DSC_8726DSC_8716

1. 4. – 5. 4. 2019 Výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska

[1.04.2019]

V době od 1.4. do 5. 4. 2019 se uskuteční plánovaný výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska na naší škole. Tato výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“, který je financován z prostředků Evropské … pokračovat »