Debatiáda

[15. 02. 2016] | Autor: Dagmar Kolářová

V pátek 12. února se vydala pětice studentů Gymnázia Hranice do Olomouce, aby hájila barvy naší školy v argumentační soutěži pod názvem D e b a t i á d a organizovanou Českou debatní společností. V silné konkurenci středních škol Olomouckého kraje naši studenti obstáli velmi dobře. Z 12 družstev obsadili 9. místo, což se nezasvěceným může zdát jako ne příliš dobré umístění, ovšem když se podíváte na přísná pravidla (http://www.c-d-s.cz), jak takovou debatu vést, poznáte, že to nebyl jednoduchý úkol.
Tříkolová soutěž měla následující témata:
1. Povinná vojenská služba v ČR by měla být zavedena i pro ženy
2. Sociální média zhoršují informovanost mládeže
3. Rodiče by neměli mít právo fyzicky trestat své děti
Naši školu reprezentovali Simona Otypková, Jiří Horák a Lukáš Zezulka ze třídy 2. A, Martin Křenek ze třídy V5. A a Jan Vývoda ze třídy 3. A. Jmenovaní zaslouží velkou pochvalu, co se týče kvality vyjadřování. Jejich spisovná čeština lahodila uchu, neuchýlili se k nespisovné či slangové mluvě. Za jejich zodpovědný přístup a snahu jim vyslovuji pochvalu.
Marie Vávrová, pedagogický doprovod

Státní svátek