Den Evropy – Evropa na náměstí

[15. 05. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 9. května se šest žáků z naší školy vydalo na olomoucké Horní náměstí, aby reprezentovali jeden stát Evropské unie – Slovinsko.

Proč zrovna tento stát? Naše škola již druhým rokem organizuje výměnný pobyt žáků se slovinskou partnerskou školou ve Slovenských Konjicích.  Proto volba, který stát na Den Evropy bude Gymnázium Hranice reprezentovat, byla velmi snadná.  Obtížnější byla spíše příprava.

Ve svém stánku měli studenti pro návštěvníky připravenou ochutnávku specialit, vědomostní AZ kvíz, informace kulturního a geografického rázu, na pódiu pak zazpívali krásnou slovinskou písničku od skupiny Mi2 s názvem „Sladka kot med“.

Naše škola se umístila na krásném 6. místě a studenti byli oceněni nemalými věcnými cenami.

Akce se zúčastnili tito studenti:

V3.A – Sára Marie Cimalová, Klára Příkaská , Luboš Bezděk, Ivan Křistek

V2.A – Klára Kandlerová, Eliška Lesáková

Nový projekt Erasmus+

[14.07.2018]

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Odemkni své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica … pokračovat »

Vydání vysvědčení za školní rok 2017/2018

[29.06.2018]

Sportovní den 2018

[28.06.2018]

Sraz v 8.00 na parkovišti před stadionem V 8.15 – vytvoření živého řetězu kolem řeky Bečvy V 9.00 – zahájení Sportovního dne

Hry bez Hranic, V2.A