Exkurze do ČT Ostrava

[22. 02. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Studenti naší školy, kteří navštěvují společenskovědní semináře, se mohli zúčastnit dne 22. 2. 2018 exkurze do České televize v Ostravě.

Tato bezplatná prohlídka trvala skoro dvě hodiny. V průběhu této doby jsme viděli dvě studia, režijní komplex a střižnu. Mohli jsme se postavit za kameru, podívat se na sebe v televizní obrazovce, sednout si za stůl, kde moderátor uvádí zprávy či si vyzkoušet roli moderátorek z pořadu Dobré ráno (Tento pořad se v ostravském studiu natáčí co druhý týden). Sice jsme neměli štěstí potkat na chodbách známé tváře, ale mohli jsme nahlédnout pod prsty režisérům a střihačům, což velmi obohatilo naše povědomí o tvorbě filmů, zpráv, dokumentů a pohádek.

Nový projekt Erasmus+

[14.07.2018]

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Odemkni své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica … pokračovat »

Vydání vysvědčení za školní rok 2017/2018