Exkurze do Olomouce, V5.A – ruská sekce

[4. 06. 2018] | Uveřejnil: administrator

Dne 1. 6. 2018, na Den dětí, vydali se studenti třídy V5.A studující ruštinu pod vedením paní profesorky M. Vávrové do hanácké metropole Olomouce.
První zastávkou na naší procházce historickým centrem města byl pravoslavný chrám sv. Gorazda. Zde nám místní farář vyprávěl, jak vlastně pravoslavná církev funguje a čím se liší od církve římskokatolické a také nám stručně nastínil historický vývoj a postavení pravoslavných.
Po této besedě jsme pokračovali městem k budově pedagogické fakulty, kostelu Panny Marie Sněžně či vile Primavesi. Naše toulky po tomto překrásném městě jsme zakončili na Horním náměstí.
Exkurze byla naší devítičlennou skupinkou hodnocena velmi pozitivně a už se těšíme na další!
Vojtěch Dohnal

Nový projekt Erasmus+

[14.07.2018]

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Odemkni své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica … pokračovat »