Exkurze Kroměříž – jazykovědný seminář

[24. 04. 2019] | Uveřejnil: administrator

Exkurze do Kroměříže

Ve středu 24.4. zavítala skupina studentů z jazykového semináře do Kroměříže. Jejich cílem nebyla procházka po slavných zahradách Podzámecké nebo Květné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Navštívili expozici Karla Kryla, známého písničkáře, místního rodáka. Je to prostor plný emocí, prostor, v němž můžeme alespoň na chvíli zažít, co sám K. Kryl prožíval při psaní básní, skládání hudby. Výstava má moderní charekter. Ve vitrinách nenajdeme Krylovy věci, předměty, nýbrž v místnosti zaznívají jeho písně. Nejsilněší zážitek prožili maturanti ze třídy 4. A v prostoru, kde zazněla nejznámější píseň Bratříčku, zavírej vrátka. Stísněný prostor s železnými vraty a závorou velmi emotivně působí na každého návštěvníka prostoru, nejinak tomu bylo i u našich studentů.

Na kroměřížském náměstí pak studenti zhlédli významné budovy, jako např. Galerii Maxe Švabinského, dům Jana Milíče z Kroměříže. Hanácké Athény zanechaly na maturantech hezký dojem, mnozí se tam jistě budou vracet.

Napsala M. Vávrová, vedoucí exkurze

Vydání výpisů z vysvědčení

[30.01.2020]

Ústřední kolo Bobříka informatiky kategorie Senior – od 9.30 hod