Exkurze Landek Park – V2.A

[22. 02. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Třída V2.A se ve středu 21. 2. 2018 vypravila do největšího hornického muzea v České republice – Landek, který se nachází v Petřkovicích u Ostravy.

Do podzemní expozice bývalého Dolu Anselm (nejstarší černouhelný důl v Ostravě) jsme se „sfárali“ výtahem. Při procházení dolem jsme slyšeli zvuk ventilátoru a další důlní techniky a nechyběly ani hlasy havířů domlouvajících se při práci.

Navštívili jsme i expozici báňského záchranářství, kde jsme si na vlastní kůži mohli vyzkoušet průlez dýmnicí, tedy výcvikovým prostorem pro záchranáře. Zastavili jsme se v pietním sále a připomněli si zahynulé horníky i záchranáře. Taktéž jsme měli možnost vidět dýchací přístroje z 19. a 20. století, potápěčskou a těžkou techniku báňských záchranářů.

Díky poutavému vyprávění pana průvodce jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o těžké a nebezpečné práci horníků. Žáky taktéž zaujaly typické řetízkové šatny a hornické umyvárny.

„Synci, děvuchy, děcka, Landek park je prostě pecka! Vezmi mamu, tatu, celu rodinu, farame každu hodinu!“

To je slogan, kterým propagační materiály lákají veřejnost k návštěvě ostravského Landek parku.

Nový projekt Erasmus+

[14.07.2018]

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Odemkni své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica … pokračovat »

Vydání vysvědčení za školní rok 2017/2018