Foto – Exkurze LS, JVS 4. roč. – studio České televize Ostrava

[15. 02. 2017] | Uveřejnil: administrator

Exkurze v České televizi Ostrava

Dvě skupiny jazykovědného semináře se ve středu 15. února vydaly brzy ráno na exkurzi do atraktivního prostředí. A tím jistě pro mnoho lidí jsou ateliéry televize. Maturanti ze tříd V6.A a 4. A navštívili Českou televizi v Ostravě.

Do ateliérů jsme vstoupili krátce po deváté hodině, kdy již skončil přímý přenos Dobrého rána z Ostravy, jenž se tento týden odtamtud vysílá. Průvodkyně nás krátce seznámila s obecnými údaji o veřejnoprávním charakteru naší televize. Dále měli studenti možnost vyzkoušet si v praxi, co značí termín green screen. Zvědavci si více informací najdou v odkazu: http://www.pixel.cz/recenze/tajemstvi-trikovych-platen-1-dil-t52.html Maturanti zkoušeli pomocí zelené tkaniny „zmizet“ ze záběru televizní kamery, více napoví fotografie.

Následovala prohlídka režie a střižny. Všude jsme se setkávali s příjemnými pracovníky, jež byli ochotni odpovídat na nejrůznější dotazy.

J. Menšíková a M. Vávrová, vedoucí akce

Předání maturitních vysvědčení na MÚ Hranice, 14.00 – 4.A a 14.45 – V6.A