Hraničtí gymnazisté na Mistrovství ČR v šachu

[22. 06. 2018] | Uveřejnil: administrator

MČR školních šachových družstev za účasti družstva z hranického gymnázia skončilo výrazným úspěchem umístěním v první desítce. Dvoudenní turnaj, hraný ve Zlíně švýcarským způsobem na 9 kol za účasti 26 nejlepších týmů středních škol celé České republiky, dopadl pro naše družstvo nad očekávání.

K téměř bezchybnému výkonu Martina Nehyby na 1. šachovnici přidali potřebné body na dalších šachovnicích Jakub a Vojtěch Jiříčkovi a Tomáš Rabel. Náhradníkem družstva byl David Šlesinger.

Zvláštní poděkování patří rodičům Martina Nehyby a pana Jiříčka za zajištění odvozu družstva na turnaj.
Pro milovníky královské hry pozice na motivy z partie Martina Nehyby: Černý na tahu dá mat nejpozději pátým tahem.

1. 4. – 5. 4. 2019 Výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska

[1.04.2019]

V době od 1.4. do 5. 4. 2019 se uskuteční plánovaný výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska na naší škole. Tato výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“, který je financován z prostředků Evropské … pokračovat »

Zkoušky DELF, úroveň B1, Ostrava