Konverzace s rodilým mluvčím v hodinách francouzštiny

[5. 12. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Thomas Dougin, kulturní referent, lektor Alliance française d´Ostrava, dne 1.12.2017 navštívil naše gymnázium. Rodák z Paříže žije a pracuje v České republice (v Ostravě) pouze 2 měsíce. Předtím pracoval ve francouzských alliancích v Rusku, o čemž nám taktéž povyprávěl.

Výuka probíhala ve třech ročnících víceletého gymnázia (V1.A, V2.A, V3.A) formou konverzace. Thomas se nejprve krátce představil a následně odpovídal na otázky našich studentů. Konverzace se v každé hodině protáhla, tudíž ani nezbyl čas na hru, kterou si Thomas pro žáky připravil. Byl však mile potěšen, že naši žáci jsou zvídaví a snaží se komuikovat ve druhém cizím jazyce, i ti úplní začátečníci!

Studenti si velmi Thomase pochvalovali, ocenili především jeho humor, kamarádství a krásnou artikulaci. Věříme, že nás Thomas zase někdy navštíví.

Pololetní prázdniny

[1.02.2019]

Vydání výpisů z vysvědčení

[31.01.2019]