Naši absolventi se rádi vracejí na gymnázium

[22. 11. 2017] | Uveřejnil: administrator

Začátkem listopadu navštívil naši školu letošní absolvent Radim Švábek, v současné době student Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ruštinářům ve třídách 1. A a V5.A vysvětlil, jak probíhá studium na katedře rusistiky, jaký je systém výuky na VŠ. Těm starším a zkušenějším ruštinářům ukázal názorný fonetický přepis, tedy to, co se zatím na vysoké škole naučil.

Co by to bylo za přednášku bez zpětné vazby, a tak žáci měli možnost písemně se vyjádřit. Uvádím citáty některých: „ Osobně se mi beseda líbila. Připadá mi, že i přesto, že za rok maturuji, tak toho o vysoké škole moc nevím. Informace, které nám náš host podal, byly zajímavé a přiblížily mi život na VŠ.“ Další názor: „ Moc se líbilo, že jsme od něho slyšeli jeho subjektivní názor na studium na vysoké škole, jaké předměty se tam učí. Tím, že byl Radim neformální, sdělil nám i zajímavé informace ze studentského života, které se nám určitě budou hodit.“ A další: „ Bylo vidět, že Radim ví, o čem mluví. Už se vžil do fungování života na univerzitě a vůbec života v Brně.“

Nic lepšího si učitel nepřeje, než aby přednáška nebyla samoúčelná, ale měla dopad na mladé lidi, kteří již vědomě uvažují o studiu na vysoké škole.

Marie Vávrová, organizátorka akce

Předávání maturitních vysvědčení na Městském úřadě v Hranicích

[29.05.2019]

24. – 25. 5. Volby do Evropského parlamentu