Naši absolventi se rádi vracejí na gymnázium

[22. 11. 2017] | Uveřejnil: administrator

Začátkem listopadu navštívil naši školu letošní absolvent Radim Švábek, v současné době student Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ruštinářům ve třídách 1. A a V5.A vysvětlil, jak probíhá studium na katedře rusistiky, jaký je systém výuky na VŠ. Těm starším a zkušenějším ruštinářům ukázal názorný fonetický přepis, tedy to, co se zatím na vysoké škole naučil.

Co by to bylo za přednášku bez zpětné vazby, a tak žáci měli možnost písemně se vyjádřit. Uvádím citáty některých: „ Osobně se mi beseda líbila. Připadá mi, že i přesto, že za rok maturuji, tak toho o vysoké škole moc nevím. Informace, které nám náš host podal, byly zajímavé a přiblížily mi život na VŠ.“ Další názor: „ Moc se líbilo, že jsme od něho slyšeli jeho subjektivní názor na studium na vysoké škole, jaké předměty se tam učí. Tím, že byl Radim neformální, sdělil nám i zajímavé informace ze studentského života, které se nám určitě budou hodit.“ A další: „ Bylo vidět, že Radim ví, o čem mluví. Už se vžil do fungování života na univerzitě a vůbec života v Brně.“

Nic lepšího si učitel nepřeje, než aby přednáška nebyla samoúčelná, ale měla dopad na mladé lidi, kteří již vědomě uvažují o studiu na vysoké škole.

Marie Vávrová, organizátorka akce

10. – 11. 10. #ErasmusDays – naše škola se zapojí do celoevropské akce programu Erasmus+

[10.10.2019]

Gymnázium Hranice se ve dnech 10. – 11. 10. 2019 zúčastní akce #Erasmus Days. V průběhu těchto dvou dní bude škola prezentovat svůj projekt „Open it!“ v rámci programu Erasmus+. Bude naše prezentační akce zaměřena … pokračovat »

28. 9. – 1. 10. Exkurze ČJL Praha, V6.A

[28.09.2019]

Pretest FIRST, od 11.00 h.

[19.09.2019]

16. – 20. 9. STK tříd V5. A a 3. A