Přednáška pro ruštináře

[2. 10. 2017] | Uveřejnil: administrator

Přednáška pro ruštináře

V pátek 29. září navštívila naši školu paní prof. Věra Mikulcová ze Střední pedagogické školy v Přerově, jež ruštinářům třídy V5.A udělala přednášku o svém prázdninovém putování do Ruska.
Nejprve zmínila zastávku v bývalém hlavním městě Ruska Sankt-Petěrburgu. Uvedla největší jeho památky: Ermitáž, Mariinské divadlo, Něvský prospekt, Palácové náměstí a další.
Poté následoval let do Murmanska, přístavu, jenž nikdy nezamrzá. Odtud pak dvanáctihodinová cesta vlakem směr – Solovecké ostrovy (zkráceně Solovky). Zasvěcení vědí, že to bylo místo pracovních táborů ruských politických vězňů, synonymum strachu, bezmoci, konce života…Běžně užívaný název je gulag, ten se později změnil ve vězení a to pak bylo zrušeno.
V současné době se ostrovy staly nejen častým cílem pravoslavných poutníků (na ostrově se nachází významný klášter), ale i turistů z celého světa.
Škoda, že vyučovací hodina má jen 45 minut, studenti by zajisté déle poslouchali poutavé vyprávění zkušené turistky.

Zapsala Marie Vávrová, ruštinářka třídy V5.A

Pololetní prázdniny

[1.02.2019]

Vydání výpisů z vysvědčení