[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Překladatelská soutěž v Olomouci – fakultní kolo

Dne 18. prosince 2018 se konalo fakultní kolo překladatelské soutěže středoškoláků na FF UP v Olomouci. Nutno předeslat, že do uvedeného kola se nominovali studenti ze školního kola. Z naší školy se účastnili studenti v oblasti anglického a ruského jazyka, v celkovém počtu pěti studentů. Jedna studentka dokonce soutěžila v obou jazycích.
Do anglického překladu postoupily dívky ze třídy V5. A, a to: Klára Kučerová, Kristýna Raimerová a Helena Smrčková. Ruskou sekci zastupovali jmenovaní žáci: Kateřina Hrazdilová, Kristýna Raimerová, obě ze třídy V5. A, a Vojtěch Dohnal ze třídy V6. A.
29. ledna 2019 byli výše uvedení studenti pozváni na vyhlášení výsledků. Na filozofické fakultě byli rozděleni podle předmětů a v jednotlivých posluchárnách jim pedagogové dali zpětnou vazbu překladu, náležitě vysvětlili lexikální, syntaktické nebo interferenční chyby. Tato pasáž úterního dopoledne byla velmi přínosná a studenti ji kladně hodnotili. Dostali i rady, jak pracovat s překladem v budoucnosti.
Naše škola zaznamenala úspěch, jmenovitě byl oceněn překlad z ruštiny do češtiny studentky Kateřiny Hrazdilové. Katka obdržela čestné uznání, všichni studenti byli pochváleni za výbornou úroveň překladu a dostali drobný dárek.

Autorka článku: Marie Vávrová

Provoz kanceláře školy v době jarních prázdnin

[14.02.2019]

Provoz kanceláře školy v době jarních prázdnin: Pondělí 18. 2. 2019    8.00 – 11.00 Úterý 19. 2. 2019       8.00 – 11.00 Středa 20. 2. 2019      8.00 – 11.00 Ve čtvrtek 21. 2. a v pátek 22. 2. … pokračovat »