Profesor Jindřich Štreit opět na Gymnáziu Hranice

[24. 02. 2016] | Uveřejnil: administrator

Znovu po roce zavítal do naší školy univerzitní profesor Jindřich Štreit. Neskrývá kladný vztah k městu Hranice, kde několikrát vystavoval, uváděl vernisáže a v neposlední řadě přednášel na Gymnáziu Hranice. Vždyť také z této školy vzešel jeho výborný žák Tomáš Pospěch.
Pan profesor připravil pro maturitní třídu V6. B přednášku na téma Vesnice a Drogy. Mistr černobílé fotografie erudovaně komentoval své fotografie, a tak se studenti mohli dozvědět mnohé informace o životě na moravské vesnici v době, kterou sami nezažili, ale fotografie zde zůstala jako důkaz doby.
Nejlepší učení je učení pomocí názornosti, to hlásal už J. A. Komenský. Jak učit o normalizaci než záživnou přednáškou s konkrétními fotografiemi, na nichž jsou zobrazeny atributy bývalého režimu. Beseda splnila svůj účel, o čemž svědčí názory studentů:
„ Pan J. Štreit je neskutečná osobnost, jsem ráda, že jsem měla tu čest jej poznat.“ Nikola Reková
„ Vyčerpávající přednášku ukončily dotazy studentů, na něž pan Štreit ochotně a opět poutavě odpovídal.“ Lenka Hlavová
„Pan Jindřich Štreit je velmi inspirativní člověk, který toho v životě dokázal opravdu mnoho. Ve svých téměř 70 letech stále vyučuje a chystá další výstavy.“ Martina Černá
„Panu Jindřichu Štretovi patří za jeho ochotu strávit s maturujícími studenty chvíli volného času bezpochyby velké díky.“ Radek Macháň

Zorganizovala, fotografovala a napsala Marie Vávrová.

Individuální pohovory o prospěchu 28.11. 2018 16.00 – 17.30 hod

[28.11.2018]

Individuální pohovory 28 11 2018

Přednáška Z – Severní Evropa, Skandinávie, divadlo stará Střelnice 8.00-10.15 (2.A. V4.A)