Ruské odpoledne u samovaru 2012

[14. 01. 2012] | Uveřejnil: gym-admin

V pondělí 9.ledna se již tradičně sešli studenti Gymnázia Hranice u samovaru se svou profesorkou Marií Vávrovou. Mladí lidé učící se ruský jazyk v naší škole ochutnali několik druhů pirožků, dozvěděli se, jak se vaří typický nápoj východních Slovanů, a to pravý ruský čaj.

Sešly se dvě skupiny ruštinářů: starší tvoří žáci ze třídy V2.A a V2. B, mladší jsou naši „nováčci“ ze třídy V 1.A. Hostem byla paní učitelka M. Šímová ze ZŠ 1.Máje, jež mnohé gymnazisty učila dříve. Právě ona jim dala základy azbuky a jako rodilá Ruska v nich probudila lásku ke slovanskému jazyku.

Okresní kolo v recitaci, Přerov

[28.02.2018]

Exkurze do ČT Ostrava

[22.02.2018]