Soutěž ve zpěvu frankofonní písně – 3. místo!

[30. 03. 2017] | Autor: Nikola Stodůlková

U příležitosti mezinárodních Dnů frankofonie Alliance Française Ostrava pořádala Soutěž ve zpěvu frankofonní písně, která se konala dne 24.3.2017 v klubu Parník.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: „sólista před maturitou“, „sólista po maturitě/dospělí“, „skupina“ a „soutěžící do 15 let“.

Naši školu reprezentovali žáci v kategorii „do 15 let“:

Kristýna Nováková ze třídy V1.A s písní „Si jamais j´oublie“ od francouzské zpěvačky ZAZ. Kristýna si v této kategorii vybojovala krásné 3. místo z celkového počtu 13 účastníků.

V téže kategorii se prezentovaly taktéž žákyně ze třídy V2.A (Nikoleta Skulinová, Lenka Zdráhalová, Natalie Maršálková, Alžběta Váňová, Magdaléna Bartošová a Klára Příkaská) s písní „Les liens d´amitié“ od skupiny Kids United.

Magdaléna Žeravíková ze třídy 2.A tvrdě bojovala v nejtěžší kategorii sólista před maturitou (celkem 19 soutěžících) s náročnou písní „Changer“ od Maître Gims.

Bohužel, letos porota vyhlašovala pouze první tři místa, tudíž nevíme, ve kterém pořadí se ostatní soutěžící umístili. Každopádně všem děvčatům z našeho gymnázia gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a vzkazujeme, že právě ony byly ty nejlepší!!!

Státní svátek

[28.10.2017]