Studenti Gymnázia Hranice darovali krev

[3. 04. 2018] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Na „škaredou středu“ se 12 studentů Gymnázia Hranice zúčastnilo společného darování krve ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Již podruhé v tomto školním roce podpořili studenti tuto dobrou věc a rozšířili tak řady dobrovolných dárců. Sítem vyřazení po důkladné zdravotní kontrole nakonec prošlo 8 studentů, z nichž 5 bylo prvodárců. Přispěli tak téměř 4 litry této vzácné tekutiny, kterou nelze nijak uměle vyrobit. Tři studentky ze čtvrtého ročníku, které již darovaly krev podruhé, se současně rozhodly zařadit i do registru dárců kostní dřeně.

Všichni studenti již velikonočně naladěni překonali prvotní obavy a odběr zvládli bez větších komplikací, po odběru si zasloužili vydatnou snídani a transfuzní oddělení opouštěli nejen s novou zkušeností, ale také s dobrým pocitem, že třeba právě jejich krev někomu pomůže.Všem zúčastněným patří náš obdiv a dík.

Monika Vlčková

Nový projekt Erasmus+ bude zahájen

[14.07.2018]

Naše škola bude partnerem v novém projektu Erasmus+. Projekt začíná od září 2018 a končí v srpnu 2020 a má název Unlock your technological skills! Jsou do něj zapojeny celkem tři partnerské školy: 1. Šolski … pokračovat »