Studenti Gymnázia Hranice darovali krev

[3. 04. 2018] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Na „škaredou středu“ se 12 studentů Gymnázia Hranice zúčastnilo společného darování krve ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Již podruhé v tomto školním roce podpořili studenti tuto dobrou věc a rozšířili tak řady dobrovolných dárců. Sítem vyřazení po důkladné zdravotní kontrole nakonec prošlo 8 studentů, z nichž 5 bylo prvodárců. Přispěli tak téměř 4 litry této vzácné tekutiny, kterou nelze nijak uměle vyrobit. Tři studentky ze čtvrtého ročníku, které již darovaly krev podruhé, se současně rozhodly zařadit i do registru dárců kostní dřeně.

Všichni studenti již velikonočně naladěni překonali prvotní obavy a odběr zvládli bez větších komplikací, po odběru si zasloužili vydatnou snídani a transfuzní oddělení opouštěli nejen s novou zkušeností, ale také s dobrým pocitem, že třeba právě jejich krev někomu pomůže.Všem zúčastněným patří náš obdiv a dík.

Monika Vlčková

1. 4. – 5. 4. 2019 Výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska

[1.04.2019]

V době od 1.4. do 5. 4. 2019 se uskuteční plánovaný výměnný pobyt studentů ze Slovinska a Chorvatska na naší škole. Tato výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“, který je financován z prostředků Evropské … pokračovat »