Studenti Gymnázia Hranice darovali krev

[3. 04. 2018] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Na „škaredou středu“ se 12 studentů Gymnázia Hranice zúčastnilo společného darování krve ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Již podruhé v tomto školním roce podpořili studenti tuto dobrou věc a rozšířili tak řady dobrovolných dárců. Sítem vyřazení po důkladné zdravotní kontrole nakonec prošlo 8 studentů, z nichž 5 bylo prvodárců. Přispěli tak téměř 4 litry této vzácné tekutiny, kterou nelze nijak uměle vyrobit. Tři studentky ze čtvrtého ročníku, které již darovaly krev podruhé, se současně rozhodly zařadit i do registru dárců kostní dřeně.

Všichni studenti již velikonočně naladěni překonali prvotní obavy a odběr zvládli bez větších komplikací, po odběru si zasloužili vydatnou snídani a transfuzní oddělení opouštěli nejen s novou zkušeností, ale také s dobrým pocitem, že třeba právě jejich krev někomu pomůže.Všem zúčastněným patří náš obdiv a dík.

Monika Vlčková

Poslední zvonění tříd 4.A a V6. A, od 10.00 hod

[30.04.2018]

Beseda AVČR – Nanočástice (SCh 3. r)

[25.04.2018]

Exkurze Český rozhlas Olomouc, seminář JVS 4.r.

[24.04.2018]