Studenti z Hranic navštívili rodný dům Sigmunda Freuda

[7. 11. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Zasloužil se o vznik psychoanalýzy, hypnotizoval lidi a pomáhal duševně nemocným. Sigmund Freud (*1856) se narodil v Příboře, a právě zde stojí muzeum, které navštívili studenti Gymnázia Hranice. Mimo to také měli možnost prohlédnout si moravský Příbor v doprovodu kronikářky tohoto města.

Ve středu 24.10.2017 se 52 studentů z hranického gymnázia vydalo na exkurzi do nedalekého Příbora.

Hned po příjezdu je uvítala místní kronikářka – Mgr. Irena Nedomová – milá a ochotná paní, která nás provázela po Příboře. Gymnazisté spolu s ní navštívili i dávné sídlo piaristů, jejich zahradu, Masarykovo gymnázium a jiné krásy tohoto města. Zaujaly nás fresky v piaristické jídelní síni, sochy, které zdobily gymnázium, a náměstí.

Po prohlídce města jsme se vydali poslechnout si zajímavosti o Freudově životě do jeho rodného domku. Před domem stojí měděné kopie slavné pohovky, na níž léčil své pacienty. Zhlédli jsme film, jenž popisoval Freudovy zážitky z dětství.  Jakmile film skončil, vydali jsme se na prohlídku domu.  Ve sluchátkách nám zněl „Freudův hlas“, popisoval svoji psychologickou metodu a vysvětloval některé myšlenky.

Zpět do Hranic jsme se vrátili okolo druhé hodiny se spoustou nových vědomostí a zážitků.

Václav Macháček, V4.A

13. 1. – 18. 1. 2019 První výměnný pobyt našich studentů na Slovinsku v rámci projektu Open It! v rámci Erasmus+

[13.01.2019]

Ve třetím lednovém týdnu 2019 se uskuteční první výměnný pobyt šesti studentů naší školy ve Slovenských Konjicích ve Slovinsku. Výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“ z programu Erasmus+, kterého se účastní 3 partnerské školy: … pokračovat »

[8.01.2019]

Dne 8. 1 . 2019 od 13.00 do 17.00 se uskuteční Den otevřených dveří na naší škole. Všichni návštěvníci a zájemci o studium jsou srdečně vítáni.

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

[22.12.2018]