Týdenní pobyt studentů v Berlíně v rámci Výzvy 56

[1. 12. 2015] | Autor: Dagmar Kolářová

V časných ranních hodinách neděle 15. 11. 2015 odjelo 20 studentů a 2 vyučující NJ našeho gymnázia na týdenní pobyt do německé metropole v rámci Výzvy 56.
Cestu autobusem, ubytování, stravování i připravený program včetně výuky na jazykové škole Sprachenatelier – Berlin jsme absolvovali se žáky SOŠ v Bruntále.

Program pobytu byl pestrý, cestou do Berlína jsme se zastavili v Drážďanech. Při procházce městem jsme zhlédli Frauenkirche, Brühlskou terasu, Albertinu, Semperovu operu, fresku „Průvod knížat“a nezapomněli jsme ani na Zwinger.

Do Berlína jsme za vydatného celodenního deště dorazili v 19 hodin. Ubytováni jsme byli v mládežnické ubytovně Gruppenhaus und Jugendzeltplatz Holon.
Stravování probíhalo v jídelně stanového tábora, kam jsme byli přepravováni autobusem.

Během celého pobytu jsme měli možnost zhlédnout mnoho památek, např. Alexandrovo náměstí, Červenou radnici, Neptunovu fontánu, Ostrov muzeí, třídu Unter den Linden, Humboldtovu univerzitu, Novou strážnici, Německou státní operu, katedrálu Sv.Hedviky, Braniborskou bránu, Památník holocaustu, Kurfürstendamm a Berlínskou zeď.
Mnohé z památek jsme také navštívili, např. Fernsehturm mit dem Telecafé, Pergamonmuseum, Reichstag, Berliner Dom, Jüdisches Museum, Gedaechtniskirche a ZOO – Aquarium.
V úterý, ve středu a ve čtvrtek se studenti v odpoledních hodinách vzdělávali ve tříhodinových blocích v německém jazyce.
Dokladem o absolvování tohoto vzdělávání je Certifikát, který obdrželi všichni studenti.
Studenti měli možnost také individuálně poznávat krásy této metropole a vyzkoušet si konverzaci
v praxi.
Do Hranic jsme se vrátili opět za vydatného deště v sobotu 21. 11. 2015 brzy ráno.

Celý pobyt připravovala CK Dery z Opavy, která byla vybrána na základě výběrového řízení. Neprofesionální přístup majitele této cestovní kanceláře nám však bohužel hned na začátku našeho pobytu zkomplikoval situaci a zkazil radost z očekávaného pobytu. Majitel na vydatný nátlak pedagogů a rodičů závady postupně odstraňoval, přesto v nás negativní pocit z počátku pobytu zůstal.
Pochvalu si zaslouží řidiči firmy Autodopravce Ševčík za bezpečnou jízdu v náročné dopravní situaci hlavního města a za zvládání komplikované přepravy do „jídelny“ stanového tábora.
Zapsala PhDr. Věra Zemánková

Cambridge first pretesting – doplňující informace

[1.09.2017]

Cambridge first pretesting se bude konat v pátek 1. září v 9.00 hod ve třídě V3.A. FIRST PRETESTING SCHEDULE AS OF SEPTEMBER 1ST 8:55 – 9:00 Admin of the day 9:00 – 9:30 Anchor Test … pokračovat »