Výměnný pobyt studentů ve Slovinsku

[9. 04. 2018] | Uveřejnil: administrator

Výměnný pobyt ve Slovinsku
Když mám zhodnotit průběh našeho výměnného pobytu ve Slovinsku, najdu na něm mnohem méně záporů než pozitivních vzpomínek. Mezi zápory bych zařadila snad jen malinko horší organizaci ze strany Slovinců a možná i brzké vstávání. Vyzdvihla bych nádhernou přírodu Slovinska, kterou jsem si zamilovala a určitě se sem jednou vrátím, ať už se svou rodinou nebo sama Zamilovala jsem si rovněž pohled na zelené kopce se spoustou domečků rozmístěných v různých výškách.
Byla jsem neskutečně vděčná za rodinu, u které jsem bydlela. Byla to ta nejlepší rodina, kterou jsem si mohla přát. Byli ochotní, přátelští, hodní, pohostinní, milí a ve všech ohledech by obstáli na jedničku s hvězdičkou.
Díky tomuto pobytu jsem zhodnotila svou úroveň angličtiny a musím říct, že je co zlepšovat, ale byla jsem schopná se domluvit a vést celkem smysluplnou konverzaci.
Líbily se mi průvodkyně na našich výletech, které byly neskutečně vtipné a měly srozumitelnou angličtinu, které jsem rozuměla dokonce i já!
Nejlepší výlety byly podle mého názoru Predjamski grad, Žička Kartuzija a sobotní volno s výšlapem na hrad nad Slovenskými Konjicemi.
Jsem vděčná, že jsem se mohla zúčastnit tohoto pobytu a určitě bych byla ráda, kdyby spolupráce mezi Hranicemi a Slovenskými Konjicemi pokračovala a aby i ostatní studenti dostali možnost prožít tak nádherný týden jako my.
Studentka 2. ročníku, účastnice výměnného pobytu

Nový projekt Erasmus+ bude zahájen

[14.07.2018]

Naše škola bude partnerem v novém projektu Erasmus+. Projekt začíná od září 2018 a končí v srpnu 2020 a má název Unlock your technological skills! Jsou do něj zapojeny celkem tři partnerské školy: 1. Šolski … pokračovat »