Projekt SIPVZ

sipvz

Na Gymnáziu Hranice vznikl v roce 2005 zajímavý výukový materiál pro výuku zeměpisu, který se uskutečnil v rámci Státní informační politiky ve vzdělávání –

„Softwarová podpora výuky zeměpisu pro gymnázia, střední a vyšší odborné školy“. Jeho autory jsou Mgr. Ivo Macháček a Mgr. Dagmar Kolářová, kteří se zaměřili na tři základní okruhy:

• Země jako vesmírné těleso
  • Tvorba a ochrana krajiny ČR
  • Georeliéf

Přínosem celé práce je kolektivní pojetí, prezentace vlastních materiálů zaměřených na hranický region a zejména pak následná využitelnost v rámci výuky zeměpisu a povinně volitelných předmětů na hranickém gymnáziu. Je také příkladem, jak lze zpracovat jednu z oblastí, která bude i náplní školního vzdělávacího programu (v rámci RVPGV ) pro výuku zeměpisu. Jeho elektronické zpracování a umístění na olomouckém výukovém portále je zárukou toho, že se stane pro studenty a veřejnost možností k dalšímu prohloubení jejich znalostí.

13. 1. – 18. 1. 2019 První výměnný pobyt našich studentů na Slovinsku v rámci projektu Open It! v rámci Erasmus+

[13.01.2019]

Ve třetím lednovém týdnu 2019 se uskuteční první výměnný pobyt šesti studentů naší školy ve Slovenských Konjicích ve Slovinsku. Výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“ z programu Erasmus+, kterého se účastní 3 partnerské školy: … pokračovat »

[8.01.2019]

Dne 8. 1 . 2019 od 13.00 do 17.00 se uskuteční Den otevřených dveří na naší škole. Všichni návštěvníci a zájemci o studium jsou srdečně vítáni.

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

[22.12.2018]