Projekt Témata v ŠVP

PROJEKT ZAČLEŇOVÁNÍ GLOBÁLNÍCH A MULTIKULTURNÍCH TÉMAT DO ŠVP NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

Od ledna 2010 Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje (ARPOK) realizuje projekt Začleňování globálních a multikulturních témat do ŠVP na středních školách, jehož cílem je zvýšit kompetence pedagogů na SŠ k začleňování daných témat do výuky formou pravidelných konzultací s pedagogy. Zapojené školy mají možnost konzultovat změny v jejich ŠVP s konzultantem ARPOKu.

Jak bude projekt probíhat?

Pracovník ARPOKu bude od září roku 2010 úzce spolupracovat s Mgr. Nikolou Ižaríkovou a Mgr. Zuzanou Dočkalovou, nabízet jim různé materiály k začleňování daných témat do výuky, pomáhat jim připravovat např. projektové dny či jednotlivé aktivity do výuky, dále vyhledávat možné další zdroje pro zpestření výuky globálními a multikulturními tématy atd.

V rámci projektu má agentura prostředky na zakoupení knih do jejich knihovny, tyto knihy je potom možné zapůjčit i do naší školy a pomoci s přípravou konkrétních témat do hodin.

Konzultační činnost je pro naši školu poskytována bezplatně. Konzultace budou probíhat na naší škole v době času obou pedagogů.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR

13. 1. – 18. 1. 2019 První výměnný pobyt našich studentů na Slovinsku v rámci projektu Open It! v rámci Erasmus+

[13.01.2019]

Ve třetím lednovém týdnu 2019 se uskuteční první výměnný pobyt šesti studentů naší školy ve Slovenských Konjicích ve Slovinsku. Výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“ z programu Erasmus+, kterého se účastní 3 partnerské školy: … pokračovat »

[8.01.2019]

Dne 8. 1 . 2019 od 13.00 do 17.00 se uskuteční Den otevřených dveří na naší škole. Všichni návštěvníci a zájemci o studium jsou srdečně vítáni.

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

[22.12.2018]