Chemie

Úvod

Chemie

Vyučující
  • Mgr. Jana Horáková – vedoucí předmětové komise chemie

Nahoru

Učební plán

Čtyřleté studium

Chemie332–

Předmět 1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník

Šestileté studium

chemie22332–

Předmět 1. roč. 2. roč. 3. roč. 4. roč. 5. roč. 6. roč.

Nahoru

Učebnice

V1.A, V1.B, V2.A, V2.B

1.A – 3.A, V3.A – V5.B

Biochemie

Seminář chemie

Doporučená literatura ke studiu chemie

Soutěže, projekty, besedy, exkurze

Chemická olympiáda

Chemická olympiáda

Malá olympiáda chemie

Malá olympiáda chemie Precheza Přerov

Úspěšní řešitelé Chemické olympiády ve školním roce 2017-2018:

Kategorie A (3. a 4.ročník SŠ )

Krajské kolo: 8.12.2017 Olomouc

  • Martin Klvaňa 4.místo

Kategorie B (2. a 3.ročník SŠ )

Krajské kolo: 10.5.2018 Olomouc

  • Pavla Fabiánová 2.místo
  • Martin Hollas 4.místo

Kategorie C (1. a 2.ročník SŠ )

Školní kolo: 28.2.2018 Hranice Krajské kolo: 18.4.2018 Olomouc

  • Anna Poledňáková 1.místo Helena Smrčková 9.místo
  • Helena Smrčková 2.místo Anna Poledňáková 16.místo
  • Dominik Röder 3.místo Dominik Röder 32.místo
  • Tomáš Rabel 4.místo

Kategorie D (8. a 9.ročník ZŠ )

Okresní kolo: 6.3.2018 Přerov

  • Jakub Rumian 8. místo
  • Kryštof Klvaňa 12. místo

Krajské kolo: 21.3.2018 Olomouc

  • Jakub Rumian 11. místo
  • Kryštof Klvaňa 24. místo

Úspěšní řešitelé Chemické olympiády ve školním roce 2016-2017:

Kategorie D (8. a 9.ročník ZŠ )

Okresní kolo: 7.3.2017 Přerov

  • Dominik Röder 1.místo
  • Kateřina Šnejdrlová 4.místo

Krajské kolo: 27.3.2017 Olomouc

  • Dominik Röder 8.místo
  • Kateřina Šnejdrlová 10.místo

Kategorie C (1. a 2.ročník SŠ )

Školní kolo: 16.3.2017 Hranice

  • Martin Hollas 1.místo
  • Pavla Fabiánová 2.místo
  • Anna Poledňáková 3.místo
  • Helena Smrčková 4.místo
  • Martina Šindlerová 5.místo
  • Matyáš Wolfram 6.místo
  • Ondřej Dlabaja 7.místo
  • Jan Nedbal 8.místo
  • Miloš Plecho 9.místo

Krajské kolo: 12.4.2017 Olomouc

  • Martin Hollas 1.místo
  • Pavla Fabiánová 11.místo

Kategorie B (2. a 3.ročník SŠ )

Krajské kolo: 27.4.2017 Olomouc

  • Martin Klvaňa 2.místo

Kategorie A (3. a 4.ročník SŠ )

Krajské kolo: 9.12.2016 Olomouc

  • Martin Klvaňa 2.místo

Národní kolo: 23.-26.1.2017 Litvínov

  • Martin Klvaňa 43.místo

Úspěšní řešitelé Chemické olympiády ve školním roce 2015-2016:

Kategorie A (3. a 4.ročník SŠ )

Krajské kolo: 4.12.2015 Olomouc

  • Daniel Mildner 1.místo

Národní kolo: 25.-28.1.2016 Pardubice

  • Daniel Mildner 15.místo

Kategorie B (2. a 3.ročník SŠ )

Krajské kolo: 25.4.2016 Olomouc

  • Natálie Hrbáčková 10.místo
  • Martin Klvaňa 12.místo
  • Martin Křenek 14.místo
  • Lucie Gramesová 19.místo

Kategorie C (1. a 2.ročník SŠ )

Krajské kolo: 6.4.2016 Olomouc

  • Martin Klvaňa 7.místo
  • Martin Hollas 10.místo
  • Pavla Fabiánová 26.místo
  • Zuzana Sommerová 36.místo

Kategorie D (8. a 9.ročník ZŠ )

Okresní kolo: 4.3.2016 Přerov

  • Anna Poledňáková 2.místo
  • Helena Smrčková 6.místo
  • Jakub Lehký 9.místo

Krajské kolo: 31.3.2016 Olomouc

  • Anna Poledňáková 3.místo
  • Helena Smrčková 19.místo
  • Jakub Lehký 28.místo

Chemiklání– soutěž středoškolských týmů, Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice (5.2.2016)

Školu reprezentovali:

  • Daniel Mildner a Petr Svačina(V6.A), Radek Macháň a Anna Zlámalová(V6.B),
  • Natálie Hrbáčková(V5.A). Tým Gymnázia Hranice se umístil na 5.místě z celkového počtu 34 soutěžních týmů.

Malá Chemická olympiáda v Přerově (2.6.2016)

je určena pro žáky 8.a 9.třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, soutěže se nemohou účastnit řešitelé okresního kola CHO. Celkem se účastnilo 40 žáků – z 11 ZŠ a 4 Gymnázií okolí Přerova.

  • Petr Čagan (žák V2.A) se umístil na 2.místě
  • Klára Kučerová (žákyně V2.A) se umístila na 5.místě.
Užitečné odkazy
1.Požadavky na názvosloví 2.Tabulka priorit 3.Seznam literatury 4.VŚCHT servis školám 5.Chemická olympiáda 6.Katedra organické chemie UPOL Olomouc 7.Fakulta chemicko technologická – Univerzity Pardubice

Nahoru

Aktuality

13. 1. – 18. 1. 2019 První výměnný pobyt našich studentů na Slovinsku v rámci projektu Open It! v rámci Erasmus+

[13.01.2019]

Ve třetím lednovém týdnu 2019 se uskuteční první výměnný pobyt šesti studentů naší školy ve Slovenských Konjicích ve Slovinsku. Výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“ z programu Erasmus+, kterého se účastní 3 partnerské školy: … pokračovat »

Den otevřených dveří

[8.01.2019]

Dne 8. 1 . 2019 od 13.00 do 17.00 se uskuteční Den otevřených dveří na naší škole. Všichni návštěvníci a zájemci o studium jsou srdečně vítáni.

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

[22.12.2018]

Vánoční koncert, divadlo Stará střelnice, od 8.30 hod

[21.12.2018]