Člověk a svět práce

Člověk a svět práce – 1. ročník šestiletého studia

Vyučuje se 1 hodina týdně v 1. ročníku víceletého gymnázia

Tematické celky, kterými se ČSP zabývá:

Provoz a údržba domácnosti

• vlastní bydlení, jeho zařízení, provoz, údržba
  • rodinný rozpočet, vlastní rozpočet
  • hygienická a bezpečnostní pravidla v domácnosti

Příprava pokrmů

• potraviny
  • příprava pokrmů
  • národní kuchyně
  • stolování
  • vánoční tabule

Svět práce

• možnosti vzdělání
  • volba profese
  • orientace na trhu práce
  • podnikání

Pěstitelské práce

• ovoce, zelenina
  • okrasné rostliny
  • aranžování
  • léčivé rostliny

Práce s technickými materiály

• úloha techniky v lidském životě
  • technika a životní prostředí
  • tradice a řemeslo
Člověk a svět práce – maturitní ročník

Ve čtvrtém ročníku klasického gymnázia a v šestém ročníku víceletého gymnázia se vyučuje předmět Člověk a svět práce. Hodinová dotace činí 2 hodiny týdně. V posledních dvou letech proběhlo v rámci daného předmětu projektové vyučování , které přineslo obohacení a zatraktivnění výuky.

Cílem předmětu je vzdělat žáky v oblasti finanční gramotnosti, seznámit je se základními ekonomickými pojmy a vztahy, přispět k jejich orientaci na finančním trhu, zatraktivnit vlastní pracovní sílu na trhu práce a především preventivně poukázat na chyby při finančním rozhodování a jejich následky.

V rámci předmětu probíhá mnoho besed s odborníky a organizují se zajímavé exkurze do firem a institucí.

13. 1. – 18. 1. 2019 První výměnný pobyt našich studentů na Slovinsku v rámci projektu Open It! v rámci Erasmus+

[13.01.2019]

Ve třetím lednovém týdnu 2019 se uskuteční první výměnný pobyt šesti studentů naší školy ve Slovenských Konjicích ve Slovinsku. Výměna proběhne v rámci projektu „Open it!“ z programu Erasmus+, kterého se účastní 3 partnerské školy: … pokračovat »

[8.01.2019]

Dne 8. 1 . 2019 od 13.00 do 17.00 se uskuteční Den otevřených dveří na naší škole. Všichni návštěvníci a zájemci o studium jsou srdečně vítáni.

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

[22.12.2018]