Ruský jazyk

Русский язык в Гимназии Границе

Citát:

„Век живи – век учись.“ Učit se musíš celý život.

Úvod

Ruský jazyk se vyučuje na Gymnáziu Hranice jak ve víceletém, tak ve čtyřletém studiu jako druhý cizí jazyk. Je to jazyk slovanský, blízký českému.

• Žáci, kteří si dobrovolně vybrali ruštinu, se učí ve skupinách.
  • Ve výuce pracují s učebnicí, jejíž součástí je pracovní sešit, nahrávky, hudba.
  • Dále jsou využívány prospekty, mapy, fotografie.
  • Výuka je zaměřena nejen na ovládnutí pravopisu, tj. azbuky, ale hlavně na komunikačním projevu.
Vyučující
  • Mgr. Marie Vávrová – vedoucí učitel ruského jazyka
  • Mgr. Taťána Palkovská

Učební plán

Čtyřleté studium

Předmět 1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník
Další cizí jazyk 3 3 3 4

Šestileté studium

Předmět 1. roč. 2. roč. 3. roč. 4. roč. 5. roč. 6. roč.
Další cizí jazyk 3 3 3 3 3 4
Učebnice a sbírky

Učebnice V1.A, V1.B

Učebnice V2.A, V2.B

Učebnice 1.A, V3.A

Učebnice 2.A, V4.A

Učebnice 3.A, V5.A

Další materiály a slovníky

časopisy

Příprava k maturitě

Maturita z ruského jazyka
Maturitní-témata-Р.Я.

Posezení u samovaru

Bývá již tradicí na Gymnáziu Hranice, že se ruštináři v novém kalendářním roce sejdou u samovaru. Vlastně tak slaví ruské Vánoce a příchod nastupujícího roku. Pohoštění se skládá z pirožků s nejrůznějšími náplněmi a pití tradičního nápoje – čaje. Studenti se dozvídají recepty a přesný návod, jak se vaří pravý silný ruský čaj.

REZERVACE VSTUPENEK na „To nejlepší z gympla“

[12.02.2020]

Představení „To nejlepší z Gympla“ se uskuteční 12. 2. 2020 v Divadle Stará Střelnice. v 11.00 představení pro žáky základních škol v 17.30 představení pro rodiče a veřejnost Všichni jsou srdečně zváni. Odkaz na rezervaci

Vydání výpisů z vysvědčení