Srovnání AI Chatbotů

Gemini

Gemini je model umělé inteligence vyvinutý společností Google, který se snaží vygenerovat stručný a přesný obsah. Je vhodný pro shrnutí dlouhých textů, tvorbu AI obrázků (pomocí modelu Imagen 2,) překlady anebo třeba pomoc s programováním.

Momentálně je nejlepší model co se týče pochopení dlouhých textů, díky tomu, že model Gemini-1.5 Pro dokáže pojmout až 1 milion tokenů (slov a jiných znaků.)

Chatbot také nabízí volbu ze tří navrhovaných odpovědí, integraci s ostatními Google produkty (Gmail, Disk) anebo odpovídání na obrázky nahrané uživatelem. Je dostupný na webových stránkách https://gemini.google.com a v mobilních aplikacích.

Microsoft Copilot

Copilot je virtuální asistent od Microsoftu, jenž využívá stejné modely jako ChatGPT, a to GPT-3.5 a GPT-4. Disponuje třemi „styly konverzace,“ a to přesným, který se hodí pro rychlé vyhledávání informací na internetu, vyváženým, který se snaží být přátelský, ale zároveň věcný, a kreativním, který je vhodný pro tvorbu textů a generaci obrázků pomocí modelu DALL-E 3.

Silnou stránkou tohoto bota je především vyhledávání informací na internetu, jelikož má přístup k výsledkům služby Bing a pečlivě uvádí zdrojové webové stránky svých odpovědí.

Tohoto asistenta lze použít bez nutnosti tvorby účtu na stránce https://copilot.microsoft.com/, nebo jednoduše v rámci vyhledávače Bing nebo prohlížeče Edge.

ChatGPT

ChatGPT je nejznámější chatbot využívající model GPT-3.5 a GPT-4 v placené verzi. Byl vyvinut firmou OpenAI. Umí pochopit text a vytvářet nový obsah.

Tento model nemusí mít zcela aktuální informace, neboť využívá data z roku 2022 a v základní verzi nemá přístup k internetu.

Od listopadu 2023 jsou v placené verzi dostupné specializované verze ChatGPT vytvořené komunitou, které mají v sobě zabudované speciální instrukce na míru zaměřené ke konkrétním účelům.

ChatGPT nalezneme na stránkách https://chat.openai.com/.

Kybertým GH: Tomáš Jančík – text, Markéta Palacká – grafika, Justýna Václavíková – grafika, Kateřina Šaková – grafika