Dne 12.–15. května se konalo celostátní kolo soutěže Geologická olympiáda, kde nás reprezentoval Matyáš Lazík ze třídy V2.A a vybojoval 24. místo.
Součástí soutěže byl nejen znalostní test a poznávání nerostů a hornin, ale také výprava do podzemní laboratoře Josefova štola, kde účastníci vyslechli přednášku o bezpečném ukládání jaderného odpadu do podzemních úložišť a mohli nahlédnout do praktického pracoviště ČVUT.
Dále účastníci absolvovali terénní výzkum na břehu Vltavy pod vedením doc. Melichara z Masarykovy univerzity a každý kraj pak prezentoval výsledky svého geologického průzkumu.
Matyášovi děkujeme za reprezentaci naší školy.





