10. – 11. 10. #ErasmusDays – naše škola se zapojí do celoevropské akce programu Erasmus+

[10. 10. 2019] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice se ve dnech 10. – 11. 10. 2019 zúčastní akce #Erasmus Days. V průběhu těchto dvou dní bude škola prezentovat svůj projekt „Open it!“ v rámci programu Erasmus+.

Bude naše prezentační akce zaměřena na nové studenty naší školy , tedy na 1.A a V1.A. V těchto třídách proběhne prezentace programu Erasmus+ a projektu Open It!. Vybraní žáci si pak budou moci vyzkoušet naši únikovou hru.

Dne 11. 9. 2019, 8:00-14:00

Bychom rádi pozvali do naší školy 4 vybrané žáky z devátých ročníků základních škol, kteří uvažují o studiu na našem gymnáziu. Žáky čeká následující program:

1. Úniková hra / Sigmund Freud Escape room

Místnost je v rámci projektu vystavěna přímo ve škole. Cílem žáků bude vyřešit sérii hádanek, najít stopy a indicie, zorientovat se v daném prostoru a uniknout z místnosti v daném čase. Předpokládaná doba v únikové místnosti je přibližně hodina a čtvrt. Žáci mají v únikové hře vysílačky a bezpečnostní klíč, mohou také využit nápovědu. Po celou dobu jsou v únikové hře monitorováni kamerami a jsou tedy pod dohledem a v bezpečí.

2. Rozbor úkolů z escape roomu

• Žáci mohou s našimi studenty prodiskutovat jednotlivé úkoly z únikové místnosti a přijít při nejasnostech na správná řešení.
  • Prohlídka virtuálního escape roomu
  • Prezentace gymnázia a studijních oborů
  • Prezentace projektu „Open it!“ a „Erasmus +“

Věříme, že se bude žákům naše nabídka líbit.

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »