10. – 11. 10. #ErasmusDays – naše škola se zapojí do celoevropské akce programu Erasmus+

[10. 10. 2019] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice se ve dnech 10. – 11. 10. 2019 zúčastní akce #Erasmus Days. V průběhu těchto dvou dní bude škola prezentovat svůj projekt „Open it!“ v rámci programu Erasmus+.

Bude naše prezentační akce zaměřena na nové studenty naší školy , tedy na 1.A a V1.A. V těchto třídách proběhne prezentace programu Erasmus+ a projektu Open It!. Vybraní žáci si pak budou moci vyzkoušet naši únikovou hru.

Dne 11. 9. 2019, 8:00-14:00

Bychom rádi pozvali do naší školy 4 vybrané žáky z devátých ročníků základních škol, kteří uvažují o studiu na našem gymnáziu. Žáky čeká následující program:

1. Úniková hra / Sigmund Freud Escape room

Místnost je v rámci projektu vystavěna přímo ve škole. Cílem žáků bude vyřešit sérii hádanek, najít stopy a indicie, zorientovat se v daném prostoru a uniknout z místnosti v daném čase. Předpokládaná doba v únikové místnosti je přibližně hodina a čtvrt. Žáci mají v únikové hře vysílačky a bezpečnostní klíč, mohou také využit nápovědu. Po celou dobu jsou v únikové hře monitorováni kamerami a jsou tedy pod dohledem a v bezpečí.

2. Rozbor úkolů z escape roomu

• Žáci mohou s našimi studenty prodiskutovat jednotlivé úkoly z únikové místnosti a přijít při nejasnostech na správná řešení.
  • Prohlídka virtuálního escape roomu
  • Prezentace gymnázia a studijních oborů
  • Prezentace projektu „Open it!“ a „Erasmus +“

Věříme, že se bude žákům naše nabídka líbit.

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020