Beseda Literární seminář – fotograf J. Štreit (LS – V6.A, V6.B, 4.A)

[16. 02. 2015] | Uveřejnil: administrator

Hodnocení přednášky pana prof. Jindřicha Štreita:

Přednáška se mi líbila, jsem ráda, že jsem se setkala s takovou významnou, osobností. Pan profesor vyprávěl poutavě o svých fotkách i o situacích, které ho s nimi pojí. Osobně bych byla raději, kdybychom si mohli prohlédnout jeho novou tvorbu – barevné fotografie (ale nekritizuji černobílou). Určitě se podívám na jeho barevné fotografie, až je vystaví na internetu nebo až vyjde knížka.
Jana
Přednáška pana Jindřicha Štreita se mi velice líbila. Pan Štreit na mne působil jako chytrý a skromný člověk. Líbí se mi i jeho tvorba – fotografie a především témata, kterým se při své činnosti věnuje. Abych pravdu řekla, o fotografiích jsem nikdy příliš nepřemýšlela. Po přednášce pana profesora se snažím dívat na fotografie trochu z jiného úhlu. Oceňuji i to, že takový uznávaný fotograf zavítal do naší školy.
Kamila
Přednáška pana Štreita byla velice zajímavá a také poučná. Představil nám fotografie s velice zajímavými náměty, které měly svůj příběh, ať už to byly fotografie z obyčejných rodin, nebo fotografie ze života narkomanů. Jelikož mne fotografovat baví, byl jsem přednáškou nadšen.
Dominik
Přednáška pana Štreita mě zaujala nejvíce tím, že pan profesor své fotografie v podstatě prožívá. Jeho dílům to dodává neuvěřitelnou emocionální sílu. Právě autenticitou se podle mého názoru odlišuje od většiny současných fotografů. Mne osobně nejvíce oslovila sada fotografií s drogovou tematikou. Co se týče lidské stránky pana J. Štreita, musím říci, že působí velice přívětivě. Je to velká osobnost.
Aneta
Přednáška s panem profesorem Štreitem se mi velice líbila. Upřímně, vůbec jsem neočekávala, že by mě mohla až tak zaujmout. Nejvíce se mi líbilo to, že celou dobu hovořil pan profesor o zajímavých námětech, hlavně tedy o narkomanech. Jsem ráda, že jsem zde byla. Také si myslím, že každý z nás si z přednášky něco odnesl. I na druhý den jsme se spolužáky vraceli k panu Štreitovi, chválili jsme ho kamarádům, dokonce i předávali nejrůznější poznatky z jeho života.
Tímto vám za všechny studenty velice děkuji za tak super přednášku. Vybrala jste dobře 
Adriana

INFORMACE PRO UCHAZEČE

[13.07.2021]