Beseda se senátorem J. Drahošem (třídy 4.A, V6.A)

[15. 10. 2019] | Uveřejnil: administrator

Dne 15. 10.2019 se na Gymnáziu Hranice uskutečnila jedinečná akce – beseda studentů se senátorem Jiřím Drahošem. Pro studenty i vyučující to byla neopakovatelná šance přímo položit dotazy loňskému kandidátovi na post prezidenta České republiky a bývalému předsedovi Akademie věd České republiky.

Beseda byla přednostně určena pro studenty maturitních ročníků, jmenovitě tříd 4.A a V6.A, ale zúčastnit se jí neváhali ani někteří členové učitelského sboru. Studenti po celou dobu diskuze projevovali upřímný zájem o názory pana J. Drahoše, především o názory  týkající se školství, ke kterému má jako bývalý profesor velmi blízko, ale i o názory na  jiná témata, jako je například ekologie nebo zda zpětně vidí nějaké chyby na své loňské předvolební kampani. Všichni zúčastnění tak měli možnost posoudit osobnost i celkový postoj prof. J. Drahoše nejen k domácí, ale i zahraniční politice naší vlasti.

Myslím, že se jednalo o zcela výjimečnou příležitost poznat jednoho z členů Senátu Parlamentu ČR i jinak než jen skrze televizní obrazovku. Všichni, kdo měli tu čest zúčastnit se diskuze, se nejspíš shodnou na tom, že šedesát minut je na podobně zajímavou a přínosnou besedu příliš krátký čas, ale to je taky pravděpodobně jediný nedostatek, který by se dal jinak vydařené akci vytknout.

Na závěr bych za všechny zúčastněné chtěla ještě jednou poděkovat panu J. Drahošovi, že vážil cestu až do Hranic a věnoval část svého vzácného času debatě s budoucími maturanty.

Barbora Buriancová (V6.A)

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »