BEYOND THE EVERYDAY CLASS aneb JAK ANGLICKÝ TEXT PŘEVÉST DO ČEŠTINY

[3. 11. 2021] | Uveřejnil: administrator

V úterý 2. listopadu 2021 se na naší škole konalo školní kolo překladatelské soutěže v anglickém jazyce, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Ve školním a následně i univerzitním kole soutěže, kam ze školy postoupí dva žáci, mají účastníci za úkol přeložit z angličtiny do češtiny dva texty různých funkčních stylů (uměleckého a odborného), a to v časovém limitu 90 minut.

Přeložit text obsahově správně, výstižně a přirozeně vyžaduje souhru znalostí, dovedností, citu i nadšení. Velký zájem žáků nás nesmírně překvapil a potěšil. Soutěže se zúčastnilo 17 žáků reprezentujících tři studijní ročníky.

Po skončení soutěže si žáci pochvalovali část dopoledne stráveného s angličtinou jinak než obvykle, překládání je bavilo a ocenili možnost nahlédnout do překladatelské praxe.

PT AJ

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »