Chemie na Karlově univerzitě

[28. 10. 2021] | Uveřejnil: administrator

Logo UKJiž pošesté se letos ve dnech 26.-27.10 konala Cesta do hlubin studia chemie, kterou organizuje Přírodovědecká fakulta UK Praha. Seminář je určen pro středoškolské učitele chemie a jejich žáky s hlubším zájem o tajemnou přírodní vědu, navštívila Mgr. Jana Horáková a tři žáci třídy V6.A Klára Pavelková, Petr Navrátil a Vojtěch Jašík. Učitelé naslouchají přednášky o novinkách ze světa chemie a žáci se věnují zajímavým experimentům v akademické laboratoři, poznávají univerzitní prostředí a seznamují se s obory pro možné vysokoškolské studium. Letošní logo „Zapálíme tě pro chemii!“ bylo splněno a žáci se vrátili plni dojmů a ani trochu nelitovali, že se o podzimních prázdninách učili.

Autor: Jana Horáková

Aktuality

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola

[29.11.2021]

V listopadu proběhla na naší škole celonárodní soutěž Bobřík informatiky, rozvíjející algoritmické myšlení. V kategorii Senior navazují na toto kolo ještě kola ústřední, která proběhnou 3. února 2022 vždy na vybrané škole v každém ze … pokračovat »

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ŠKOLNÍHO KOLA PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

Předmětový tým angličtiny děkuje všem účastníkům listopadového školního kola překladatelské soutěže za velmi zajímavé a mnohdy inspirativní čtení přeloženého uměleckého a odborného textu. Do fakultního kola FFUPOL, které se koná 4. ledna 2022 v Olomouci, … pokračovat »

MEZINÁRODNÍ ONLINE SOUTĚŽ BEST V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

V pátek 26. listopadu 2021 se devatenáct našich žáků zúčastnilo mezinárodní online soutěže BEST v angličtině www.bestinenglish.org. Podstatou soutěže je, že se účastníci zaregistrují, spustí soutěžní zadání na stránce organizátora soutěže a pracují 60 minut … pokračovat »