Debatiáda

[15. 02. 2016] | Uveřejnil: administrator

V pátek 12. února se vydala pětice studentů Gymnázia Hranice do Olomouce, aby hájila barvy naší školy v argumentační soutěži pod názvem D e b a t i á d a organizovanou Českou debatní společností. V silné konkurenci středních škol Olomouckého kraje naši studenti obstáli velmi dobře. Z 12 družstev obsadili 9. místo, což se nezasvěceným může zdát jako ne příliš dobré umístění, ovšem když se podíváte na přísná pravidla (http://www.c-d-s.cz), jak takovou debatu vést, poznáte, že to nebyl jednoduchý úkol.
Tříkolová soutěž měla následující témata:
1. Povinná vojenská služba v ČR by měla být zavedena i pro ženy
2. Sociální média zhoršují informovanost mládeže
3. Rodiče by neměli mít právo fyzicky trestat své děti
Naši školu reprezentovali Simona Otypková, Jiří Horák a Lukáš Zezulka ze třídy 2. A, Martin Křenek ze třídy V5. A a Jan Vývoda ze třídy 3. A. Jmenovaní zaslouží velkou pochvalu, co se týče kvality vyjadřování. Jejich spisovná čeština lahodila uchu, neuchýlili se k nespisovné či slangové mluvě. Za jejich zodpovědný přístup a snahu jim vyslovuji pochvalu.
Marie Vávrová, pedagogický doprovod

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »