Den Evropy – Evropa na náměstí

[15. 05. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 9. května se šest žáků z naší školy vydalo na olomoucké Horní náměstí, aby reprezentovali jeden stát Evropské unie – Slovinsko.

Proč zrovna tento stát? Naše škola již druhým rokem organizuje výměnný pobyt žáků se slovinskou partnerskou školou ve Slovenských Konjicích.  Proto volba, který stát na Den Evropy bude Gymnázium Hranice reprezentovat, byla velmi snadná.  Obtížnější byla spíše příprava.

Ve svém stánku měli studenti pro návštěvníky připravenou ochutnávku specialit, vědomostní AZ kvíz, informace kulturního a geografického rázu, na pódiu pak zazpívali krásnou slovinskou písničku od skupiny Mi2 s názvem „Sladka kot med“.

Naše škola se umístila na krásném 6. místě a studenti byli oceněni nemalými věcnými cenami.

Akce se zúčastnili tito studenti:

V3.A – Sára Marie Cimalová, Klára Příkaská , Luboš Bezděk, Ivan Křistek

V2.A – Klára Kandlerová, Eliška Lesáková

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »

Matematický klokan 2020 – vyhodnocení

[22.11.2020]

Dne 13. 11. 2020 se žáci naší školy jako každý rok v hojném počtu zúčastnili soutěže Matematický klokan. Soutěž se v důsledku uzavření škol letos uskutečnila on-line. Žáci řešili úlohy ve čtyřech různých kategoriích: Benjamin, … pokračovat »

Aktuální informace pro žáky a zákonné zástupce

[20.11.2020]

Informace k organizaci prezenčního a distančního vzdělávání v týdnu od 30.11. do 4.12.2020: prezenční vzdělávání: třídy 4.A., V6.A  – rozvrh viz suplování, třída V2.A  – výuka dle rozvrhu a suplování tělesná výchova: bez sportovní činnosti hudební výchova: … pokračovat »