Den Evropy – Evropa na náměstí

[15. 05. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 9. května se šest žáků z naší školy vydalo na olomoucké Horní náměstí, aby reprezentovali jeden stát Evropské unie – Slovinsko.

Proč zrovna tento stát? Naše škola již druhým rokem organizuje výměnný pobyt žáků se slovinskou partnerskou školou ve Slovenských Konjicích.  Proto volba, který stát na Den Evropy bude Gymnázium Hranice reprezentovat, byla velmi snadná.  Obtížnější byla spíše příprava.

Ve svém stánku měli studenti pro návštěvníky připravenou ochutnávku specialit, vědomostní AZ kvíz, informace kulturního a geografického rázu, na pódiu pak zazpívali krásnou slovinskou písničku od skupiny Mi2 s názvem „Sladka kot med“.

Naše škola se umístila na krásném 6. místě a studenti byli oceněni nemalými věcnými cenami.

Akce se zúčastnili tito studenti:

V3.A – Sára Marie Cimalová, Klára Příkaská , Luboš Bezděk, Ivan Křistek

V2.A – Klára Kandlerová, Eliška Lesáková

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020

[13.05.2020]

Vzhledem k preventivním opatřením zavedených vládou České republiky byla zrušena pravidelná výstava studentských prací žáků naší školy v prostorách Hranického zámku plánovaná původně na červen 2020. Proto uveřejňujeme výstavu prací našich studentů touto online formou. … pokračovat »

Přístup do Office365

[7.05.2020]

OFFICE365 Všichni žáci naší školy mají zdarma přístup do internetové aplikace Office365.com pomocí uživatelského jména a hesla ze školní sítě. Tyto přihlašovací údaje jste dostali v září tohoto školního roku od svých třídních nebo  učitelů … pokračovat »