Den GIS na Gymnáziu pro žáky ZŠ

[25. 11. 2013] | Uveřejnil: gym-admin

V pátek 22.11. se uskutečnil na Gymnáziu v Hranicích druhý ročník GIS Day. Jedná se o akci, ve které jsou žáci informováni o přínosu geografie a počítačového zpracování geografických dat pro každodenní život. Žáci sedmých tříd ZŠ 1. máje se seznámili s historií objevování vesmíru, leteckým a družicovým snímkováním. Poté se seznámili s pojmy Geoinformatika, geografickým informačním systémem (GIS), dálkovým průzkumem Země (DPZ) a jednotlivými geoinformačními technologiemi a návazně na to také s různými příklady aplikačního využití geoinformačních technologií v praxi.

Ve druhé praktické části si žáci sami mohli vyzkoušet práce, které vedou k vytvoření jednoduché mapy v programu Quantum GIS. Výsledkem snažení každého žáka byla vlastní mapa rozmístění obyvatel České republiky, kterou si sami tímto softwarem vytvořili.

Oživením celé akce byly i jednoduché soutěže a otázky, které prověřily jejich všeobecné znalosti. Pro nejaktivnější žáky byly připraveny i drobné ceny. Celkem se této akce zúčastnilo 45 žáků 7. tříd a 2 učitelé ZŠ 1. máje. Potěšilo nás, že se program líbil a že tradice pořádání Dne GIS na Gymnáziu v Hranicích bude pokračovat.

Mgr. Ivo Macháček

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »