Exkurze Český rozhlas Olomouc, seminář JVS 4.r.

[24. 04. 2018] | Uveřejnil: administrator

Exkurze do Českého rozhlasu Olomouc

Žáci tříd V6. A a 4. A, kteří navštěvují jazykovědný seminář, se zúčastnili dne 24.4.2018 exkurze do Českého rozhlasu v Olomouci.
Před samotnou prohlídkou prostor, kde se vyrábí regionální vysílání Českého rozhlasu, slyšeli studenti výklad o hanácké metropoli a mohli tak obdivovat místní pamětihodnosti.
Samotná prohlídka rozhlasu trvala téměř dvě hodiny, jež studentům utekly jak voda. Třídy provázel pan Šváb, velmi zkušený marketér, který dokázal mistrným vypravováním o každodenní rutině udržet pozornost maturantů. Během exkurze se třídy dozvěděly spoustu nových informací, které se jim jistě budou hodit například u maturitní zkoušky. Studenti například zjistili, že obsah vysílání se sice vyrábí v Olomouci, ale je vysílán z Pradědu. Na závěr pan Šváb sklidil bouřlivý potlesk, jedna z maturantek osobně našemu průvodci jménem celého semináře poděkovala, což zkušeného obchodníka bezesporu příjemně překvapilo.

Vojtěch Vávra

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Třetí místo a cena za originalitu v soutěži „Umím francouzsky“

[19.04.2021]

Naše studentka francouzštiny ze třídy V5.A, Marie Žeravíková, získala 3. místo v soutěži „Umím francouzsky – Je sais faire en français“. Předmětem celostátní soutěže bylo natočení francouzsky komentovaného videa na téma „Procházka po mém městě“. … pokračovat »

Naši žáci postoupili do mezinárodního kola právnické soutěže!

[18.04.2021]

Dva žáci našeho gymnázia, Adam Sedlák a Filip Zimmermann, se účastní soutěže Mezinárodní Středoškolský Moot Court (MSMC) pod záštitou Právnické fakulty Univerzity Palackého. Jedná se o právní soutěž, kde se soutěžící snaží vyřešit fiktivní právní … pokračovat »