Exkurze do ČT Ostrava

[22. 02. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Studenti naší školy, kteří navštěvují společenskovědní semináře, se mohli zúčastnit dne 22. 2. 2018 exkurze do České televize v Ostravě.

Tato bezplatná prohlídka trvala skoro dvě hodiny. V průběhu této doby jsme viděli dvě studia, režijní komplex a střižnu. Mohli jsme se postavit za kameru, podívat se na sebe v televizní obrazovce, sednout si za stůl, kde moderátor uvádí zprávy či si vyzkoušet roli moderátorek z pořadu Dobré ráno (Tento pořad se v ostravském studiu natáčí co druhý týden). Sice jsme neměli štěstí potkat na chodbách známé tváře, ale mohli jsme nahlédnout pod prsty režisérům a střihačům, což velmi obohatilo naše povědomí o tvorbě filmů, zpráv, dokumentů a pohádek.

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola