Exkurze do Olomouce, V5.A – ruská sekce

[4. 06. 2018] | Uveřejnil: administrator

Dne 1. 6. 2018, na Den dětí, vydali se studenti třídy V5.A studující ruštinu pod vedením paní profesorky M. Vávrové do hanácké metropole Olomouce.
První zastávkou na naší procházce historickým centrem města byl pravoslavný chrám sv. Gorazda. Zde nám místní farář vyprávěl, jak vlastně pravoslavná církev funguje a čím se liší od církve římskokatolické a také nám stručně nastínil historický vývoj a postavení pravoslavných.
Po této besedě jsme pokračovali městem k budově pedagogické fakulty, kostelu Panny Marie Sněžně či vile Primavesi. Naše toulky po tomto překrásném městě jsme zakončili na Horním náměstí.
Exkurze byla naší devítičlennou skupinkou hodnocena velmi pozitivně a už se těšíme na další!
Vojtěch Dohnal

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.