Exkurze estetické výchovy do Olomouce, třída 2.A – foto

[27. 06. 2016] | Uveřejnil: administrator

Ve čtvrtek 19. května 2016 vyrazili žáci ze třídy 2. A do Olomouce na exkurzi v rámci estetické výchovy. Studenti výtvarné výchovy navštívili obrazovou galerii v Arcidiecézním muzeu, Muzeum moderního umění a galerii Mona Lisa. Skupina hudební výchovy prošla centrum Olomouce a na konkrétních památkách si zopakovala znaky uměleckých slohů. Exkurzi zakončila v chrámu sv. Mořice, kde si studenti vyslechli přednášku o Englerových varhanách, poslechli krátký koncert svatomořického varhaníka pana Karla Martínka a odvážnější si mohli hru na tento unikátní nástroj i sami vyzkoušet.

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Třetí místo a cena za originalitu v soutěži „Umím francouzsky“

[19.04.2021]

Naše studentka francouzštiny ze třídy V5.A, Marie Žeravíková, získala 3. místo v soutěži „Umím francouzsky – Je sais faire en français“. Předmětem celostátní soutěže bylo natočení francouzsky komentovaného videa na téma „Procházka po mém městě“. … pokračovat »

Naši žáci postoupili do mezinárodního kola právnické soutěže!

[18.04.2021]

Dva žáci našeho gymnázia, Adam Sedlák a Filip Zimmermann, se účastní soutěže Mezinárodní Středoškolský Moot Court (MSMC) pod záštitou Právnické fakulty Univerzity Palackého. Jedná se o právní soutěž, kde se soutěžící snaží vyřešit fiktivní právní … pokračovat »