Exkurze Landek Park – V2.A

[22. 02. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Třída V2.A se ve středu 21. 2. 2018 vypravila do největšího hornického muzea v České republice – Landek, který se nachází v Petřkovicích u Ostravy.

Do podzemní expozice bývalého Dolu Anselm (nejstarší černouhelný důl v Ostravě) jsme se „sfárali“ výtahem. Při procházení dolem jsme slyšeli zvuk ventilátoru a další důlní techniky a nechyběly ani hlasy havířů domlouvajících se při práci.

Navštívili jsme i expozici báňského záchranářství, kde jsme si na vlastní kůži mohli vyzkoušet průlez dýmnicí, tedy výcvikovým prostorem pro záchranáře. Zastavili jsme se v pietním sále a připomněli si zahynulé horníky i záchranáře. Taktéž jsme měli možnost vidět dýchací přístroje z 19. a 20. století, potápěčskou a těžkou techniku báňských záchranářů.

Díky poutavému vyprávění pana průvodce jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o těžké a nebezpečné práci horníků. Žáky taktéž zaujaly typické řetízkové šatny a hornické umyvárny.

„Synci, děvuchy, děcka, Landek park je prostě pecka! Vezmi mamu, tatu, celu rodinu, farame každu hodinu!“

To je slogan, kterým propagační materiály lákají veřejnost k návštěvě ostravského Landek parku.

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola