Foto – Exkurze LS, JVS 4. roč. – studio České televize Ostrava

[15. 02. 2017] | Uveřejnil: administrator

Exkurze v České televizi Ostrava

Dvě skupiny jazykovědného semináře se ve středu 15. února vydaly brzy ráno na exkurzi do atraktivního prostředí. A tím jistě pro mnoho lidí jsou ateliéry televize. Maturanti ze tříd V6.A a 4. A navštívili Českou televizi v Ostravě.

Do ateliérů jsme vstoupili krátce po deváté hodině, kdy již skončil přímý přenos Dobrého rána z Ostravy, jenž se tento týden odtamtud vysílá. Průvodkyně nás krátce seznámila s obecnými údaji o veřejnoprávním charakteru naší televize. Dále měli studenti možnost vyzkoušet si v praxi, co značí termín green screen. Zvědavci si více informací najdou v odkazu: http://www.pixel.cz/recenze/tajemstvi-trikovych-platen-1-dil-t52.html Maturanti zkoušeli pomocí zelené tkaniny „zmizet“ ze záběru televizní kamery, více napoví fotografie.

Následovala prohlídka režie a střižny. Všude jsme se setkávali s příjemnými pracovníky, jež byli ochotni odpovídat na nejrůznější dotazy.

J. Menšíková a M. Vávrová, vedoucí akce

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu. Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář … pokračovat »