Ruštináři v chrámu sv. Gorazda

[17. 10. 2016] | Uveřejnil: administrator

Na pátek 14. 10. 2016 si maturanti ze třídy 4. A naplánovali exkurzi do Olomouce. Datum padlo na církevní svátek Pokrov, takže ruštináři měli možnost zhlédnout závěr pravoslavné mše a pak se ptát našeho průvodce na vše, co je spjaté s pravoslavím. Doktor Petr Novák velmi erudovaně odpovídal na nejrůznější dotazy, které nejčastěji směřovaly k tomu, jaké jsou rozdíly mezi církevními obřady u pravoslavných nebo katolíků.
V další části dopoledního programu byli studenti seznámeni s některými památkami hanácké metropole. Nemohla chybět cesta do Křížkovského ulice k alma mater – Filozofické fakultě Univerzity Palackého.

Marie Vávrová,
Vedoucí akce

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]