Francophonie en image

[28. 12. 2015] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

« Francophonie en image… »

Výtvarná soutěž francouzského jazyka

V rámci festivalu « Francouzský podzim » a « Journées de la Francophonie » pořádá komise francouzského jazyka výtvarnou soutěž určenou všem malířům a kreslířům z Gymnázia Hranice.

Pravidla soutěže:

1. Soutěže se mohou účastnit pouze umělci – neprofesionálové;

2. Každý soutěžící vystoupí pouze s jedním dílem, a to malbou, kresbou nebo koláží;

3. Maximální velikost díla je mezinárodně uznávaný formát  A2.

Každý umělecký výtvor bude opatřen popiskem, který bude obsahovat:

• jméno a příjmení soutěžícího;
  • název uměleckého díla;
  1. Soutěžící si zároveň připraví krátkou prezentaci své práce (nepřesahující 2 minuty) v českém nebo ve francouzském jazyce;
  2. Všichni soutěžící se musí zaregistrovat u Mgr. Nikoly Stodůlkové (kabinet zeměpisu) nejpozději do čtvrtku 17. prosince 2015;

Porota vybere tři nejlepší umělecká díla. Kritéria hodnocení jsou: dodržení zadání a tématu soutěže, originalita a kvalita uměleckého díla.

Všichni soutěžící musí doručit svá díla do 28.1.2016. Vyhlášení soutěže bude v únoru 2016.

Francophonie en image

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.