Francophonie en image

[28. 12. 2015] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

« Francophonie en image… »

Výtvarná soutěž francouzského jazyka

V rámci festivalu « Francouzský podzim » a « Journées de la Francophonie » pořádá komise francouzského jazyka výtvarnou soutěž určenou všem malířům a kreslířům z Gymnázia Hranice.

Pravidla soutěže:

1. Soutěže se mohou účastnit pouze umělci – neprofesionálové;

2. Každý soutěžící vystoupí pouze s jedním dílem, a to malbou, kresbou nebo koláží;

3. Maximální velikost díla je mezinárodně uznávaný formát  A2.

Každý umělecký výtvor bude opatřen popiskem, který bude obsahovat:

• jméno a příjmení soutěžícího;
  • název uměleckého díla;
  1. Soutěžící si zároveň připraví krátkou prezentaci své práce (nepřesahující 2 minuty) v českém nebo ve francouzském jazyce;
  2. Všichni soutěžící se musí zaregistrovat u Mgr. Nikoly Stodůlkové (kabinet zeměpisu) nejpozději do čtvrtku 17. prosince 2015;

Porota vybere tři nejlepší umělecká díla. Kritéria hodnocení jsou: dodržení zadání a tématu soutěže, originalita a kvalita uměleckého díla.

Všichni soutěžící musí doručit svá díla do 28.1.2016. Vyhlášení soutěže bude v únoru 2016.

Francophonie en image

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »