Francouzštináři na festivalu zazpívali a zahráli divadlo

[16. 03. 2020] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně se dne 6. března konal již pátý ročník festivalu „Umím francouzsky – Je sais faire en français“.

Na festivalu jsme viděli divadelní scénky, skeče, poslechli si básně i písně…Naši školu reprezentovali žáci francouzských skupin z tříd V3.A a V4.A.

Francouzštináři na festivalu zazpívali písničku „YOLO“ od Lenni Kim a také zahráli pohádku s názvem „Cendrillon“ – Popelka. Všichni účinkující sklidili velký potlesk a obdrželi hodnotné ceny.

Nejednalo se o žádnou soutěž, nebylo poražených, všichni byli vítězi. Toto byl úmysl organizátorky soutěže Mgr. Andrey Šteflové a mohu pouze potvrdit, že všichni účinkující byli tímto velmi potěšeni.

Všem žákům děkujeme za účast a především za nádherná vystoupení a reprezentaci naší školy!

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.