GIS Day 2013 podruhé, tentokrát pro žáky ZŠ Struhlovsko

[13. 12. 2013] | Uveřejnil: gym-admin

Již druhá akce v rámci GIS Day, byla pořádána v pátek 13.12. v učebně P2. Žáky 1. Máje, kteří se podobné akce zúčastnili v listopadu, vystřídalo 60 žáků sedmých tříd ZŠ Struhlovsko. Ti se aktivně zapojili do diskuse o dobývání vesmíru a prvních vesmírných letech. Zaujala je také pasáž o letech na Měsíc a v neposlední řadě i havárie raketoplánu Challenger. Po krátké přestávce si žáci sami mohli vyzkoušet svou dovednost při práci s programem Quantum GIS. I když tento program viděli všichni poprvé, po hodině usilovné práce si každý z nich vytvořil svou vlastní mapu krajů České republiky podle počtu obyvatel. Na závěr byli všichni účastníci odměněni propagačními předměty. Zásluhu na tom, že GIS Day povedl, mají nejen žáci ZŠ a jejich vyučující, ale poděkování patří i Mgr. Dušanu Rychnovskému za pomoc při správě počítačů, nahrávání programů a krásné fotografie. Nesmím zapomenout na Katku Macháňovou a Barboru Orságovou, jež aktivně pomáhaly žákům, kteří se dostali do úzkých při práci s programem QGIS.

Mgr. Ivo Macháček

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »