GIS Day 2013 podruhé, tentokrát pro žáky ZŠ Struhlovsko

[13. 12. 2013] | Uveřejnil: gym-admin

Již druhá akce v rámci GIS Day, byla pořádána v pátek 13.12. v učebně P2. Žáky 1. Máje, kteří se podobné akce zúčastnili v listopadu, vystřídalo 60 žáků sedmých tříd ZŠ Struhlovsko. Ti se aktivně zapojili do diskuse o dobývání vesmíru a prvních vesmírných letech. Zaujala je také pasáž o letech na Měsíc a v neposlední řadě i havárie raketoplánu Challenger. Po krátké přestávce si žáci sami mohli vyzkoušet svou dovednost při práci s programem Quantum GIS. I když tento program viděli všichni poprvé, po hodině usilovné práce si každý z nich vytvořil svou vlastní mapu krajů České republiky podle počtu obyvatel. Na závěr byli všichni účastníci odměněni propagačními předměty. Zásluhu na tom, že GIS Day povedl, mají nejen žáci ZŠ a jejich vyučující, ale poděkování patří i Mgr. Dušanu Rychnovskému za pomoc při správě počítačů, nahrávání programů a krásné fotografie. Nesmím zapomenout na Katku Macháňovou a Barboru Orságovou, jež aktivně pomáhaly žákům, kteří se dostali do úzkých při práci s programem QGIS.

Mgr. Ivo Macháček

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »