Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line

[19. 10. 2020] | Uveřejnil: administrator

Naše škola se již mnoho let pravidelně zapojuje do evropských projektů. Jeden z našich posledních projektů s názvem„Open It!“stále probíhá. I když do jeho průběhu nepříjemně zasáhlo období coronavirové infekce, studenti i učitelé pokračují v připravených aktivitách pravidelným setkáváním na on-line konferencích. Jedna taková konference se uskutečnila i v pátek 16. 10. 2020 v souvislosti s probíhající celoevropskou akcí Erasmus Days+. Do videokonference se zapojili studenti všech tří spolupracujících škol: Gymnázia Hranice, Gymnázia Slovenské Konjice-Zreče ze slovinských Slovenských Konjic a Gymnázia Eugena Kumičića z chorvatské Opatije. Studenti i učitelé si v průběhu konference vyměnili informace o práci na únikových hrách, které v rámci projektu budují, a také novinky z jednotlivých zemí týkajících se dopadu Covid-19 na školství v jednotlivých zemích. Rozhovory probíhají ve velmi příjemné přátelské atmosféře. I nadále bychom chtěli v těchto on-line konferencích pokračovat. Spolupráce se zahraničním partnerem je velkým přínosem pro rozvoj komunikačních dovedností studentů v anglickém jazyce a také zvětšuje jejich rozhled o současné situaci v jiných zemích Evropy.

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »

Matematický klokan 2020 – vyhodnocení