Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line

[19. 10. 2020] | Uveřejnil: administrator

Naše škola se již mnoho let pravidelně zapojuje do evropských projektů. Jeden z našich posledních projektů s názvem„Open It!“stále probíhá. I když do jeho průběhu nepříjemně zasáhlo období coronavirové infekce, studenti i učitelé pokračují v připravených aktivitách pravidelným setkáváním na on-line konferencích. Jedna taková konference se uskutečnila i v pátek 16. 10. 2020 v souvislosti s probíhající celoevropskou akcí Erasmus Days+. Do videokonference se zapojili studenti všech tří spolupracujících škol: Gymnázia Hranice, Gymnázia Slovenské Konjice-Zreče ze slovinských Slovenských Konjic a Gymnázia Eugena Kumičića z chorvatské Opatije. Studenti i učitelé si v průběhu konference vyměnili informace o práci na únikových hrách, které v rámci projektu budují, a také novinky z jednotlivých zemí týkajících se dopadu Covid-19 na školství v jednotlivých zemích. Rozhovory probíhají ve velmi příjemné přátelské atmosféře. I nadále bychom chtěli v těchto on-line konferencích pokračovat. Spolupráce se zahraničním partnerem je velkým přínosem pro rozvoj komunikačních dovedností studentů v anglickém jazyce a také zvětšuje jejich rozhled o současné situaci v jiných zemích Evropy.

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo