Hraničtí gymnazisté na Mistrovství ČR v šachu

[22. 06. 2018] | Uveřejnil: administrator

MČR školních šachových družstev za účasti družstva z hranického gymnázia skončilo výrazným úspěchem umístěním v první desítce. Dvoudenní turnaj, hraný ve Zlíně švýcarským způsobem na 9 kol za účasti 26 nejlepších týmů středních škol celé České republiky, dopadl pro naše družstvo nad očekávání.

K téměř bezchybnému výkonu Martina Nehyby na 1. šachovnici přidali potřebné body na dalších šachovnicích Jakub a Vojtěch Jiříčkovi a Tomáš Rabel. Náhradníkem družstva byl David Šlesinger.

Zvláštní poděkování patří rodičům Martina Nehyby a pana Jiříčka za zajištění odvozu družstva na turnaj.
Pro milovníky královské hry pozice na motivy z partie Martina Nehyby: Černý na tahu dá mat nejpozději pátým tahem.

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo