Konverzace s rodilým mluvčím v hodinách francouzštiny

[5. 12. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Thomas Dougin, kulturní referent, lektor Alliance française d´Ostrava, dne 1.12.2017 navštívil naše gymnázium. Rodák z Paříže žije a pracuje v České republice (v Ostravě) pouze 2 měsíce. Předtím pracoval ve francouzských alliancích v Rusku, o čemž nám taktéž povyprávěl.

Výuka probíhala ve třech ročnících víceletého gymnázia (V1.A, V2.A, V3.A) formou konverzace. Thomas se nejprve krátce představil a následně odpovídal na otázky našich studentů. Konverzace se v každé hodině protáhla, tudíž ani nezbyl čas na hru, kterou si Thomas pro žáky připravil. Byl však mile potěšen, že naši žáci jsou zvídaví a snaží se komuikovat ve druhém cizím jazyce, i ti úplní začátečníci!

Studenti si velmi Thomase pochvalovali, ocenili především jeho humor, kamarádství a krásnou artikulaci. Věříme, že nás Thomas zase někdy navštíví.

Letní škola Badatele – UP Olomouc

[3.07.2021]

3.–9. července 2021 Přírodovědecká fakulta UP, 17. listopadu 12, Olomouc Letní škola Badatele nabízí studentům všech typů středních škol získat nové znalosti a zajímavé zkušenosti z oblasti přírodních věd. Témata povedou zkušení odborníci z oblasti … pokračovat »

Vydání vysvědčení za školní rok 2020/2021