Konverzace ve francouzštině s rodilou mluvčí

[17. 10. 2016] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

V pondělí 17.11.2016 měli žáci, učící se jako druhý cizí jazyk francouzštinu, možnost konverzace s rodilou mluvčí. Tou byla sympatická Aurelie pocházející z Angers, která studuje učitelství pro děti od 3-11 let a je v tuto chvíli na týdenní stáži na ZŠ Šromotovo.

Aurélie našim žákům nejprve představila svůj rodný kraj – Angers a jeho okolí, poté povyprávěla o své bývalé profesi a nynějším studiu učitelství na universitě. Následně probíhala diskuse s žáky, kteří se snažili co nejvíce mluvit francouzsky, aby si zvýšili své jazykové kompetence.

Děkujeme Aurélie, že k nám zavítala a budeme si přát, aby francouzské univerzity zasílaly stážisty taktéž pro víceletá gymnázia.

Mgr. Nikola Stodůlková

dsc_1848 dsc_1849 dsc_1850 dsc_1851 dsc_1854 dsc_1855

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]